Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Znaczenie dobrego materaca

materac do kołyski materac do kołyskiNiestety, coraz więcej dzieci ma problemy z kręgosłupem.
Jest to związane z noszeniem ciężkich plecaków oraz toreb do szkoły.

Maluchy cierpią więc na skrzywienie kręgosłupa lub jego nadwyrężenie, dlatego należałoby zrobić wszystko, oby tylko...poprawić komfort dziecka.

Rehabilitacja to nie wszystko ? rodzice powinni bowiem zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest nauczenie dziecka odpowiednich nawyków.

Maluchy powinny więc nie tylko pracować nad utrzymywaniem odpowiedniej postawy, gdy siedzą przy stole czy biurku, ale spać na odpowiednich materacach i poduszkach.
Niestety, to właśnie podczas snu, gdy kręgosłup powinien odpoczywać, jest bardzo często niepotrzebnie obciążany. Wystarczy bowiem nieodpowiedni kształt poduszki i nieodpowiednie ułożenie się w nocy, by dziecko cierpiało na bóle pleców czy szyi. W sklepach ze sprzętem ortopedycznym, można nabyć specjalne materace, których kształt został dopasowany do potrzeb, cierpiących na problemy z kręgosłupem. Wiadomo, że w młodym wieku, wady podobne łatwiej się koryguje.

Bo dzieci szybko rosną...

Kiedy przyjdzie wreszcie pora, by dziecko przestało spać w łóżeczku dziecięcym ze szczebelkami w pokoju rodziców, ponieważ idzie do żłobka czy przedszkola, to od rodziców zależy, czy zachęcą do tego swoją pociechę czy też nie.
Małe dziecko, które ma zostać nagle od rodziców i to o porze najbardziej dla niego przerażającej, a więc w nocy, może poczuć się zagubione. Chcąc ułatwić mu problemy z przyzwyczajeniem się do nowej sytuacji, warto zastanowić się nad kupnem odpowiedniego łóżeczka dziecięcego. Powinny być także dopasowane do niego, materace dziecięce.
Warto zadbać o kolorowe, ciekawe materace, pasujące do potrzeb maluchów ? w sklepach z wyposażeniem dziecięcym, jak chociażby Smyk, dzieci mogą nabyć łóżeczka z postaciami ulubionych bajek.
Dzieci w wieku przedszkolnym lubią także oryginalne kształty mebli, dlatego dobrym pomysłem byłoby znalezienie łóżeczka w kształcie rakiety, kwiatka czy też łupiny orzecha. Nie ma chyba nic gorszego, niż nieodpowiednie dopasowanie łóżeczka, ponieważ maluchy się mogą szybko zniechęcić.

Pora na zmianę materaca?

Materace dziecięce są jednym z najczęściej wymienianych elementów wyposażenia pokoiku dziecięcego u małych dzieci.
Niestety, wiele maluszków od noworodka do wieku przedszkolnego moczy się w nocy, co powoduje niszczenie takich materacy łóżkowych.

Ponadto, dzieci są bardzo nieuważne, dlatego im częściej zdarza się wylanie czegoś na łóżka.

Materace dziecięce wykonywane są z materiałów sztucznych, tzw. pianek, które szybko niszczą się pod wpływem wilgoci.

Nie tylko brudzą się i pozostają na nich plamy, ale włókna które odpowiadają za sprężystość zbijają się, przez co materac staje się z czasem niewygodny i twardy.

Zdarza się także, iż materace dziecięce nieodpowiednio dopasowane do wagi, zapadają się, przez co są niewygodne do spania.
Czy można więc w jakikolwiek sposób zabezpieczyć materace dziecięce? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim, trzeba bowiem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie materaca, nakładając na niego specjalną folię czy też ceratę, wykonaną z nieprzemakalnego materiały.

Warto zadbać o to, by kupić grubsze materace dziecięce, które nie będą się zbyt szybko zbijały.

Dwójka dzieci, a mała przestrzeń?

Łóżko piętrowe jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów umeblowania do pokoiku dziecięcego. Dlaczego? W mieszkaniach w blokach, powierzchnia pokoju jest zawsze bardziej ograniczona, niż w przypadku domów jednorodzinnych. Ponadto, dzieci najczęściej śpią w najmniejszych pokoikach. Łózka piętrowe to ogromna oszczędność miejsca ? wszystko zależy także od tego, czy mamy do czynienia z łóżkiem, które wyposażone jest w dwa miejsca do spania: górne i dolne, czy też w jedno.
Gdy w pokoiku śpi dwójka dzieci łóżko piętrowe, drastycznie powiększa powierzchnię pomieszczenia.
Podobnie sytuacja wygląda, gdy na górze znajduje się jedno miejsce do spania.
Projektanci mebli dbają, by powierzchnię poniżej wykorzystać do stworzenia tam biurka czy prowizorycznej szafy.
Rozwiązanie takie idealnie nadaje się także do kawalerek gdy w grę wchodzi mieszkanie więcej, niż jednej osoby. Rodzice, inwestujący w łóżko piętrowe powinni pamiętać, że podstawą do ich wygody są odpowiednio dopasowane materace dziecięce.

Po pierwsze - komfort

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sen to rzecz niesamowicie ważna.
Pozwala nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale przede wszystkim daje energię niezbędną do działania.
Nie chcielibyśmy sytuacji, w której coś nam w nim przeszkadza ? za twarde czy za miękkie łóżko z miejsca nadaje się do wymiany.
Tak samo sytuacja wygląda u naszych najmłodszych ? materac dziecięcy uniemożliwiający komfortowe zasypianie staje się prawdziwą zmorą. Zmorą, którą trzeba szybko zastąpić czymś zdecydowanie lepszym. Godziny poświęcone na sen to dla dziecka chwile, gdy jego organizm się rozwija, mózg przetwarza nowe wiadomości, które w tym wieku maluch najszybciej przyswaja. Nic nie powinno mu tego stanu zakłócać.

Przeszkodą bez wątpienia będzie chociażby zapadający się pod jego ciężarem materac ? należy go koniecznie wymienić.

Nasza pociecha zasługuje na wszystko to, co najlepsze ? również niczym niezmącony i przyjemny sen..
Dodane: 20-10-2015 11:23

Tagi: materac do kołyski

Widok do druku:

materac do kołyski