Reanimacja sprzętu komputerowego w serwisie

cji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego. Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze

Reanimacja sprzętu komputerowego w serwisie

Komputer- definicja z Wikipedii

Komputer (od ang. computer; dawniej: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) ? maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.

Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste (PC), a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową.

Małe komputery mogą zmieścić się nawet w zegarku i są zasilane baterią. Komputery osobiste stały się symbolem ery informatycznej i większość utożsamia je z ?komputerem? właśnie. Najliczniejszymi maszynami liczącymi są systemy wbudowane sterujące najróżniejszymi urządzeniami ? od odtwarzaczy MP3 i zabawek po roboty przemysłowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer


Powszechne wady w komputerach przenośnych

Laptopy niedługo kompletnie wyprą komputery stacjonarne, jednak poza licznymi zaletami w użytkowniku, te komputery przenośne mają kilka wad, w tym konstrukcyjnych i wynikających z niedopracowania przez producentów. Częstą bolączką laptopów są systemy chłodzące, zazwyczaj jest to jeden wiatraczek oraz chłodzenie pasywne.

Kolejną sprawą są słabe obudowy i zawiasy łączące korpus sprzętu z jego klapą. W tych miejscach bardzo często dochodzi do problemów w postaci pęknięć i złamań, nawet przy normalnym użytkowaniu. Można tego jeszcze trochę wymienić, niemniej jednak to są najczęstsze usterki w komputerach przenośnych.


O diagnozie w serwisie

Diagnoza sprzętu komputerowego po awarii to nie łatwe zadanie nawet dla doświadczonego serwisanta. Czasami odpowiednia diagnoza zajmuje dużo więcej czasu niż sama naprawa, ale niemniej bez niej nie da się dobrze naprawić żadnego komputera.

Do diagnozy w serwisach używa się specjalnego oprogramowania komputerowego, a dla sprzętu różnych mierników i zasilaczy serwisowych. Najtrudniejsze w diagnozie są uszkodzenia mikrochipów na układach scalonych. To zajęcie wymaga dużego doświadczenia i cierpliwości, bo trzeba sprawdzić prawie każde połączenie i styk na płytce.